Seniorze uważaj, to może być oszust! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Aktualności

Seniorze uważaj, to może być oszust!

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie przeprowadzili kolejne działania prewencyjno – profilaktyczne podczas indywidualnych spotkań z mieszkańcami naszego miasta.

Policjanci przekazywali informacje dotyczące różnego rodzaju zagrożeń, których ofiarami stają się najczęściej osoby starsze. Omawiane były techniki i metody jakimi posługują się sprawcy oszustw na tzw. wnuczka czy policjanta, jak również sposoby przeciwdziałania tego typu zdarzeniom.

Podczas przedmiotowych działań prewencyjno-profilaktycznych przekazywane są materiały w ramach wojewódzkiego programu „Bezpieczny Senior”.

W ostatnim czasie oszuście nie dają o sobie zapomnieć i ponownie telefonują do seniorów. Przestępcy namawiają starsze osoby do przekazania gotówki lub nawet zaciągnięcie kredytu w banku. A Ci przekonani, że działają na rzecz pomocy ich bliskich przekazują pieniądze oszustom podającym się za policjantów, tracąc tym samym oszczędności swojego życia.

PAMIĘTAJ!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem! Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust! Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł! Natychmiast poinformuj o tym Policję.


Akcja współfinansowana z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

mł. asp. Monika Malińska/ZKS KMP