Aktualności

Przekroczył prędkość i był nietrzeźwy, zatrzymali go policjanci ze szczecińskiej grupy SPEED

Data publikacji 03.09.2020

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali mężczyznę, który wykazał się wyjątkowym brakiem odpowiedzialności. Kierował pojazdem ulicami Szczecina, przekraczając dozwoloną prędkość i jak się później okazało był nietrzeźwy. Teraz będzie tłumaczył się w sądzie.

Wczoraj policjanci ze szczecińskiej „drogówki”, którzy w ramach grupy SPEED prowadzili pomiar prędkości na ulicach miasta zatrzymali do kontroli pojazd osobowy, którego kierujący poruszał się z prędkością 141 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Kierujący tłumaczył się, że jest to prosty odcinek drogi i dlatego postanowił jechać szybciej.

Podczas kontroli uwagę policjantów zwrócił wyraźny zapach alkoholu z ust kierującego. Chwilę później policyjny alkomat potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy co do stanu trzeźwości mężczyzny. Szczecinianin miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. To dopiero początek jego problemów. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony