Aktualności

Wizja zero, czyli akcja "ROAD SAFETY DAYS" z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie

Data publikacji 16.09.2020

W dniach od 16 - 22 września na terenie województwa zachodniopomorskiego prowadzona jest akcja pn. " ROAD SAFETY DAYS", czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Głównym celem akcji jest przede wszystkim realizacja założenia WIZJI ZERO, czyli dążenie do liczby zero wypadków drogowych oraz zero ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym.

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo w ruchu drogowym ponosi każdy z nas. Bez względu na to czy jesteśmy pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, czy kierującym pojazdem. Każdy z nas ma wpływ, aby wspólnie dążyć do minimalizacji zdarzeń w ruchu drogowym.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w dniach od 16 - 22 września zaplanował szereg działań promujących akcję „ROAD SAFET DAYS”. W dniu dzisiejszym policjanci szczecińskiej drogówki byli ukierunkowani na działania związane z Niechronionymi Uczestnikami Ruchu Drogowego, a do tej grupy zaliczani są przede wszystkim piesi oraz rowerzyści. Głównym celem funkcjonariuszy podczas służby jest dbanie o bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Policjanci zwracają szczególna uwagę na wykroczenia jakie popełniają kierujący wobec pieszych. Jednym z najgorszych wykroczeń jakiego dopuszczają się kierujący pojazdami jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Często również dochodzi do ominięcia pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Są to dwa najbardziej niebezpieczne wykroczenia popełniane przez kierujących wobec niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Policjanci szczecińskiej drogówki ujawniają również wykroczenia pieszych, którzy często przechodzą przez jezdnię w miejscu niedowolnym lub przechodzą przez przejście dla pieszych, kiedy sygnalizator świetlny nadaje sygnał czerwony.

W ramach akcji „ROAD SAFETY DAYS” funkcjonariusze szczecińskiej Policji rozdawali elementy odblaskowe dla pieszych uczestników ruchu drogowego, które realizowane są w ramach projektu „EKO - BEZPIECZNI” przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

sierż. sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

Powrót na górę strony