Aktualności

Postawa godna naśladowania - szczecinianin uratował mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu

Data publikacji 26.10.2020

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Dzięki wzorowej i zdecydowanej postawie świadka, nie doszło do tragedii. Mężczyzna - desperat miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, minionej niedzieli. Mundurowi patrolując centrum miasta otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który stoi za barierkami mostu, chcąc z niego skoczyć. Policjanci niezwłocznie zmienili kierunek jazdy, podejmując interwencję wobec mężczyzny.

Na miejscu na szczęście był świadek zdarzenia, który w trakcie dotarcia na miejsce funkcjonariuszy, wyciągnął desperata zza barierek. Pod opieką mundurowych mężczyzna oczekiwał na przyjazd karetki pogotowia. Desperat był nietrzeźwy, a badanie wykazało, że miał on blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Na ogromną pochwałę zasługuje bohaterska postawa szczecinianina, który nie przeszedł obojętnie obok desperata. Policjanci dziękują za czujną i zdecydowaną reakcję obywatela.

 

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony