Aktualności

Szczecińska drogówka nie ustaje w walce z piratami drogowymi i pijanymi kierowcami

Data publikacji 03.11.2020

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W ciągu ostatnich 4 dni funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali 13 osób kierujących pod wpływem alkoholu, a także kolejnym kierującym zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Brak odpowiedzialności oraz wyobraźni, to zachowania kierujących, którzy zostali zatrzymani przez drogówkę w naszym mieście. Przez ostatnie 4 dni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali 17 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierującym zostały cofnięte uprawnienia na 3 miesiące oraz nałożono na nich mandaty karne. Ponadto funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 13 kierujących pod wpływem alkoholu.

Większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Jedną z głównych przyczyn tych tragicznych zdarzeń jest nadmierna prędkość, która ma decydujący wpływ na ich konsekwencje. Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, niezależnie od wieku, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy warunki atmosferyczne nie są korzystne.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony