Konsultacje społeczne w parafii Bożego Ciała w Szczecinie
W dniu 1 maja 2016 roku w w kościele parafialnym pw. Bożego Ciała w Szczecinie w trakcie mszy świętych odbyły się konsultacje społeczne zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, w których udział wzięli zgromadzeni na mszach św wierni.
Szczecińscy policjanci po raz kolejny spotkali się z mieszkańcami Szczecina w ich parafialnych kościołach aby wspólnie poprzez konsultacje zbierać informacje istotne w tworzeniu map zagrożeń.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta w celach profilaktycznych takie spotkania będą się odbywać na terenie innych szczecińskich parafii. W głównej mierze poruszane będą w ich trakcie zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Problemy których rozwiązania można upatrywać w zwiększeniu działalności profilaktycznej oraz ukazania możliwość informowania Policji o zagrożeniach i zdarzeniach do których dochodzi rejonie.
W trakcie tego spotkania poruszono tematykę dotyczącą przestępczości na terenie miasta oraz działań policji zmierzających do jej zmniejszenia. Spotkanie to umacnia współprace szczecińskiej Policji z mieszkańcami Szczecina mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie miasta oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat istniejących zagrożeń.
Konsultacje, w których z ramienia Policji uczestniczył Specjalista Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie miały na celu wskazanie obszarów w których można byłoby nawiązać skuteczną współprace z Policją w celu eliminacji uciążliwych społecznie zagrożeń w tym przestępstw których ofiara padają szczecińscy seniorzy.
W dalszym ciągu na terenie Szczecina dochodzi do przestępstw, których ofiarami padają osoby starsze.
Oszuści bazując na zaufaniu osób starszych wyłudzają od nich rożne, często niemałe, sumy pieniędzy lub wręcz okradają ich z oszczędności całego życia.
Próbując przeciwdziałać takim zjawiskom należy ciągle szukać możliwości dojścia z informacjami o sposobie działania sprawców do osób starszych oraz ich rodzin.
Kluby seniora, czy rady osiedla nie pozwalają jednakże na dotarcie do wystarczającej ilości osób by skutecznie przeciwdziałać negatywnym zjawiskom.
asp. Michał Sroka