Aktualności

Obywatelka Filipin podziękowała policjantom za pomoc

Szczecińscy policjanci we współpracy z innymi instytucjami w codziennej służbie pomagają mieszkańcom oraz gościom z zagranicy, odwiedzającym nasze miasto w kłopotliwych zdarzeniach życia codziennego. Problemowe sytuacje są uciążliwe zwłaszcza dla cudzoziemców przebywających w obcym kraju. Osoby te mogą liczyć na zaangażowanie i wsparcie mundurowych. Przekonała się o tym obywatelka Filipin, której walizka z rzeczami osobistymi i dokumentami zaginęła. Również w tym przypadku szybkie działanie Policjantów i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej doprowadziło do rozwiązania niepokojącej sytuacji.

W niedzielę policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji Szczecin - Dąbie pełniący służbę z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej  podjęli interwencję w związku ze zgłoszeniem zagubienia walizki z dokumentami przez obywatelkę Filipin.

W wyniku przeprowadzonej rozmowy ze zgłaszającą i uważnego śledzenia korespondencji radiowej skojarzyli, że w tym czasie na numer alarmowy 112 zatelefonował mężczyzna z informacją, że na terenie prawobrzeżnej części miasta odnalazł walizkę nieznanego pochodzenia. Mundurowi wraz ze zgłaszającą udali się na miejsce odnalezienia walizki. Kobieta potwierdziła, że zguba jest jej własnością.

Kobieta nie kryła wdzięczności i podziękowała za sprawne i skuteczne podjęcie interwencji.

 

ZKS KMP