Aktualności

Byli poszukiwani przez organy ścigania – wpadli podczas działań „Bezpieczne Osiedle”

Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej, przeciwdziałanie kradzieżom i włamaniom do pojazdów, a także zapobieganie włamaniom do mieszkań, piwnic oraz strychów – to tylko niektóre z celów działań dzielnicowych z Niebuszewa pod nazwą „Bezpieczne Osiedle”. Właściwe rozpoznanie osobowe dzielnicowych doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Cykliczne już działania o nazwie „Bezpieczne Osiedle” przeprowadzili dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo. W akcji uczestniczyła również drogówka, która m.in. badała prędkość i trzeźwość kierujących pojazdami.

Mundurowi prowadzili intensywne kontrole prewencyjne oraz sprawdzali miejsca, gdzie dochodzi do zakłóceń porządku i wszelkich naruszeń prawa. Miejsca zagrożone zostały przekazane dzielnicowym od mieszkańców podczas obchodu rejonu, a także zostały one wskazane w aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego podczas kontroli głównych ciągów komunikacyjnych naszego miasta.

Podczas działań funkcjonariusze sprawdzono rejony parkingów osiedlowych pod kątem kradzieży i włamań oraz punkty skupu złomu.

W trakcie działań policjanci podjęli kilkadziesiąt interwencji, ujawniając szereg wykroczeń porządkowych. Ponadto mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili szereg kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

Właściwe rozpoznanie osobowe dzielnicowych z Niebuszewa doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn. Jeden z nich poszukiwany był trzema Nakazami Doprowadzenia w celu odbycia łącznej kary 4,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2018 roku. Drugi zaś mężczyzna został zatrzymany na 10 miesięcy za przestępstwa przeciwko rodzinie.

 

 

K.S./ZKS KMP