Aktualności

BEZPIECZNIEJ NA DROGACH: z 3 promilami alkoholu i sądowym zakazem został zatrzymany przez szczecińską Grupę SPEED

Data publikacji 09.06.2021

Kompletnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się mężczyzna, który wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a w dodatku wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi. Na jadącego w sposób budzący wątpliwości kierowcę zwrócili uwagę policjanci ze szczecińskiej Grupy SPEED. 34-latek został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, pełniący służbę w ramach Grupy SPEED podczas patrolu zauważyli pojazd osobowy, którego kierujący wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do stanu trzeźwości. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę zatrzymując do kontroli. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Okazało się, że 34-letni kierujący był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że 34-latek wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

34-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki interwencji policjantów nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

 

ZKS KMP

  • Policjanci w tle, na pierwszym planie naszywka z logotypem szczecińskiej Grupy SPEED
Powrót na górę strony