Aktualności

BEZPIECZNIEJ NA DROGACH: Przekroczył prędkość, był pijany i bez uprawnień – został zatrzymany przez szczecińską grupę SPEED

Data publikacji 10.06.2021

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca mazdy zatrzymany przez szczecińską Grupę SPEED. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, pełniący służbę w ramach utworzonej rok temu Grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą, który na ul. Struga przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie półtora promila. Okazało się również, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mieszkaniec powiatu Goleniowskiego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia. Poniesie też konsekwencje za popełnione wykroczenia drogowe.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony