Aktualności

Szczeciński dzielnicowy zlikwidował plantację marihuany

Data publikacji 07.07.2021

„Policyjny nos” dzielnicowego z Komisariatu Szczecin - Niebuszewo oraz jego duże doświadczenie doprowadziło do odnalezienia plantacji konopi i zatrzymania mężczyzny trudniącego się przestępczym procederem. Podczas interwencji zabezpieczono kilkadziesiąt krzewów o wysokości do blisko 1 metra.

Dzielnicowy jest nazywany często policjantem pierwszego kontaktu, bo to właśnie dzielnicowi są najbliżej mieszkańców i ich spraw. Wielokrotnie pomagają w rozwiązywaniu problemów, łagodzą konflikty, doradzają, a także opiekują się mieszkańcami swojego rejonu. Dzielnicowy to policjant, który dobrze zna teren na którym pracuje i jego mieszkańców. To właśnie doskonała znajomość swojego rejonu przyczyniła się do tego, że sierżant sztabowy Daniel Stefański podczas interwencji związanej z procedurą Niebieskiej Karty, w mieszkaniu obok odkrył plantację konopi i odzyskał kradziony rower.

Na plantacji policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzewów konopi w różnych fazach wzrostu do blisko 1 metra wysokości. Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec Szczecina. Ponadto podczas wykonywania czynności procesowych policjanci znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu kilkadziesiąt gramów suszu ziela konopi.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za które może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz będzie odpowiadał przed Sądem.

 

ZKS KMP

  • Umundurowany dzielnicowy sierżant sztabowy Daniel Stefański przed wejściem do Komisariatu Szczecin - Niebuszewo
  • Krzewy konopi indyjskich
Powrót na górę strony