Aktualności

Podejrzewani sprawcy rozboju zatrzymani dzięki obywatelskiej postawie

Data publikacji 14.09.2021

Już kilkanaście minut po otrzymaniu informacji o rannej kobiecie, leżącej w centrum miasta, policjanci z Referatu Wywiadowczego zatrzymali osoby podejrzewane o popełnienie przestępstwa. Zdarzenie miało miejsce przed północą, a poszkodowana straciła torebkę z dokumentami oraz rzeczami osobistymi. Dzięki czujności obywatela, który powiadomił nas o rannej kobiecie i błyskawicznej reakcji operatorów monitoringu miejskiego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn.

Tym razem nie była potrzebna praca operacyjna, wystarczyła empatia i wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka, potrzebującego pomocy. Dzięki zgłoszeniu obywatela operatorzy monitoringu miejskiego szybko ustalili co wydarzyło się kilka chwil wcześniej i skierowali w ten rejon policjantów. Dzięki uzyskanemu rysopisowi Wywiadowcy szybko namierzyli potencjalnych sprawców, których według ustaleń operatorów miało być dwóch.

Działania doprowadziły do zatrzymania 42 oraz 44 - latka. Nietrzeźwi mężczyźni zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem dokonania przestępstwa rozboju. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione mienie. Teraz zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Do zatrzymania doszło dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Szczecina. Pamiętajmy, że brak reakcji otoczenia na niezgodne z prawem zachowania jest odbierane jako akceptacja społeczna. Dlatego istotnym jest dawanie wyraźnego sygnału przez mieszkańców naszego miasta potencjalnym sprawcom, że ich negatywne zachowania nie pozostaną bez reakcji.

Zdecydowany i szybki odzew społeczeństwa zwiększa szansę zatrzymania sprawcy co pozwala nie tylko na zminimalizowanie szkód, ale także zapewnienie, że sprawca poniesie odpowiednie konsekwencje.

 

ZKS KMP

 

Powrót na górę strony