Aktualności

Brązowy medal Pucharu Świata w rękach szczecińskiego policjanta

Data publikacji 17.09.2021

W międzynarodowych zawodach Masters Handball WORLD CUP Croatia 2021 Szczeciński funkcjonariusz, podinspektor Artur Marciniak wraz z drużyną zdobył brązowy medal Pucharu Świata w piłce ręcznej. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Szczecin – Pogodno jest związany z popularnym „szczypiorniakiem” już od 40 lat i ma na koncie wiele sukcesów.

Chorwackie miasta Split i Omniś były gospodarzami Pucharu Świata 2021 Oldboy’ów w piłce ręcznej. Ta organizowana już po raz czwarty impreza sportowa zgromadziła wiele drużyn z różnych państw. W składzie reprezentacji Polski był funkcjonariusz ze Szczecina, podinspektor Artur Marciniak – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Szczecin - Pogodno. Nasz policjant wraz ze swoją drużyną w kategorii „50 +” zdobył brązowy medal Pucharu Świata.

Podinspektor Artur Marciniak od 40 lat trenuje piłkę ręczną, która po zakończeniu profesjonalnej kariery sportowej nadal jest jego hobby. Na swoim koncie, jako zawodnik ma między innymi udział w finale Pucharu Polski oraz brązowy medal Mistrzostw Polski. Jak sam przyznaje, jego kolejny sukces to wynik systematycznej, ciężkiej pracy połączonej z pasją, z jaką angażuje się w przygotowanie do startów w każdych zawodach.

Naszemu Koledze serdecznie gratulujemy sportowego sukcesu i życzymy kolejnych.

 

ZKS KMP/ fot. Archiwum prywatne podinsp. Artur Marciniak

  • Podinspektor Artur Marciniak z dumą prezentuje medal
  • Brązowy medal leżący na biurku
  • Wspólne zdjęcie drużyny podinspektora Marciniaka w strojach sportowych, na tle bramki
  • Wspólne zdjęcie drużyny podinspektora Marciniaka, cieszącej się z sukcesu
  • Podinspektor Marciniak prezentuje brązowy medal na tle krajobrazu Chorwacji
Powrót na górę strony