Aktualności

Nietrzeźwy na hulajnodze spowodował kolizję drogową. Mężczyzna poniósł surowe konsekwencje.

Data publikacji 11.01.2022

32 – letni obywatel Ukrainy kierujący hulajnogą spowodował kolizję z samochodem osobowym. Jak się okazało był pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad 1.5 promila alkoholu. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna otrzymał łącznie karę w wysokości 3520 zł za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Jednym z nich jest zachowanie trzeźwości podczas kierowania hulajnogą elektryczną, ale nie wszyscy o tym pamiętają.

Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki obsługując kolizję drogową w centrum miasta, której sprawcą był kierujący hulajnogą, wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Jak się okazało 32 – letni obywatel Ukrainy w wydychanym powietrzu miał ponad 1.5 promila alkoholu.

Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna otrzymał łącznie karę w wysokości 3520 zł za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy na drodze.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony