Aktualności

Sprawca kradzieży rozbójniczej na seniorce zatrzymany przez szczecińskich policjantów

Data publikacji 20.01.2022

Kryminalni z Komisariatu Szczecin Niebuszewo szybko ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, który wtargnął do domu seniorki i ukradł pieniądze. Teraz 40 - latkowi grozi 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Szczecin Niebuszewo otrzymali informację, że sąsiadka zgłaszającej została napadnięta we własnym mieszkaniu, a sprawca ukradł jej pieniądze grożąc przy tym niebezpiecznym narzędziem. Ze względu na problemy z poruszaniem się pokrzywdzonej oraz brakiem telefonu, przestępstwo zgłosiła po kilku dniach.


Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego przez kryminalnych z Niebuszewa, tożsamość napastnika została szybko ustalona, a jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Już po chwili policjanci wiedzieli, gdzie obecnie znajduje się sprawca rozboju. Tego samego dnia podejrzewany o dokonanie kradzieży rozbójniczej 40 -latek został zatrzymany.


Funkcjonariusze ustalili, że szczecinianin był już wcześniej notowany między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu.  Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Jesteś świadkiem napadu, włamania lub wypadku drogowego? Słyszysz krzyki, widzisz bójkę lub inne niepokojące zdarzenie? Wezwij policję jak najszybciej. Dzięki temu sprawca może zostać złapany, a Ty ochronisz siebie i innych przed jego kolejnymi działaniami.


Nie zastanawiaj się, czy ktoś wezwał pomoc przed Tobą, zadzwoń mimo wszystko. Lepiej zadzwonić kilka razy niż wcale. Jeśli wiesz o zdarzeniu, które nie wymaga natychmiastowego wezwania policji – na przykład ktoś ukradł Ci rower albo portfel z pieniędzmi, oszukał Cię przy sprzedaży internetowej, porysował Ci lakier na samochodzie – zgłoś to przestępstwo w jednostce policji.


ZKS KMP

 

Powrót na górę strony