Aktualności

Trzy miesiące aresztu dla pirata drogowego

Data publikacji 16.02.2022

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym 35 – letni kierujący bmw, który pod wpływem alkoholu uszkodził zaparkowane pojazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Do zdarzenia doszło minionej soboty (12.02.2022r.) w godzinach wieczornych. Według zgłoszenia nietrzeźwy kierujący miał taranować zaparkowane samochody w centrum miasta. Policjanci którzy przybyli na miejsce potwierdzili ten fakt. W zdarzeniu tym na szczęście nikt nie ucierpiał.

W wyniku podjętych intensywnych czynności policjanci z Komisariatu Szczecin Śródmieście zatrzymali 35 – latka.

Następnego dnia z mężczyzną zostały przeprowadzone dalsze czynności procesowe. W ślad za aktami postępowania złożony został do Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec niego  środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd po zapoznaniu się z materiałami przychylił się do złożonego wniosku.

Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwa, w tym za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym mężczyźnie może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

ZKS KMP

Powrót na górę strony