Aktualności

Chcąc uchronić brata bliźniaka, który był poszukiwany podał jego dane podczas legitymowania – policjanci szybko ustalili prawdę

Ta sytuacja potwierdza słowa, że bliźniak dla bliźniaka zrobi wszystko. 36 latek podawał dane brata, który był poszukiwany, a drugi z bliźniaków schował się w domu w szafie, aby uniknąć odpowiedzialności. Policjanci szybko ustalili kto jest kim. Jeden z nich najbliższe 6 miesięcy spędzi w więzieniu.

Policjant z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej w Szczecinie, pełniący służbę wraz z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei na terenie Dworca PKP podjęli interwencję wobec mężczyzn, którzy spożywali alkohol w miejscu objętym zakazem. Jeden z nich po podaniu danych osobowych okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu przyznał się, że podał dane swojego brata bliźniaka, by go chronić.


W wyniku przeprowadzonych czynności przez kryminalnych z Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście szybko ustalono miejsce pobytu drugiego z braci. W mieszkaniu nie było po nim śladu, ale policyjna dociekliwość doprowadziła policjantów do jednej z szaf w pokoju, w której ukrywał się poszukiwany. To były ostatnie chwile na wolności, ponieważ wyprowadzony z domu w kajdankach przez policjantów mężczyzna został przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd trafi prosto do zakładu karnego na najbliższe pół roku.


Drugi z braci został ukarany mandatem karnym za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swoich danych osobowych.


ZKS KMP

  • Chcąc uchronić brata bliźniaka, który był poszukiwany podał jego dane podczas legitymowania – policjanci szybko ustalili prawdę
Powrót na górę strony