Aktualności

Chciał przewieźć kolegów swoim fordem. Kompletnie pijany 51 – latek został zatrzymany przez patrol drogówki

Policjanci w pościgu zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Jak się później okazało, był on kompletnie pijany, a w swoim organizmie miał blisko trzy promile alkoholu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 8 maja w godzinach porannych. Policjanci z ruchu drogowego otrzymali informację, że w pobliżu jednej ze stacji paliw mężczyzna po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę samochodu i odjechał.
Skierowani na miejsce funkcjonariusze zauważyli pojazd, który odpowiadał zgłoszeniu. Mimo podawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg, który zakończył się zatrzymaniem 51 – latka.


Podczas interwencji od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że szczecinianin ma w organizmie blisko 3 promile.


W samochodzie znajdowały się jeszcze inne osoby, a na pytanie dlaczego mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, policjanci usłyszeli, że spotkał on kolegów, którzy chcieli zostać przewiezieni jego fordem.
Mężczyzna został zatrzymany i stracił już swoje prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ZKS KMP

 

Powrót na górę strony