Aktualności

BEZPIECZNIEJ NA DRODZE: Poszukiwany Listem Gończym jechał bez uprawnień mając w organizmie 1.5 promila alkoholu - zatrzymany przez szczecińską grupę SPEED

Nie lada pecha miał w miniony weekend 43 – letni mężczyzna, w dodatku na własne życzenie. Zawrócił na skrzyżowaniu pomimo zakazu, co nie uszło uwadze policjantów z grupy Speed, którzy zatrzymali kierującego fordem do kontroli drogowej. Wtedy zaczęły się problemy mężczyzny, który okazał się poszukiwany Listem Gończym, był nietrzeźwy oraz nie miał uprawnień do jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, pełniący służbę w ramach Grupy SPEED podczas patrolu zauważyli pojazd osobowy, którego kierujący zawrócił na skrzyżowaniu pomimo zakazu. Nie uszło to uwadze mundurowych, którzy postanowili zatrzymać auto do kontroli.


Zaraz po podejściu do kierującego policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Okazało się, że 43 - letni kierujący był pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 1.5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do jazdy oraz jest poszukiwany Listem Gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.


43 - latek  już zza krat odpowie za popełnione czyny. Dzięki interwencji policjantów nie doszło do tragedii na drodze.


ZKS KMP

 

Powrót na górę strony