Aktualności

Nie pomogło podawanie fałszywych danych. Poszukiwany Nakazem Doprowadzenia z aktywnym zakaz prowadzenia pojazdów zatrzymany przez szczecińskich „Wywiadowców”

Wprowadził policjantów w błąd co do swoich danych personalnych, jechał autem posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 38 – letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol wywiadowców. Najbliższe 30 miesięcy spędzi teraz za kratkami.

Funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego podczas nocnej służby zauważyli kierującego oplem, który wyjeżdżając z parkingu sklepowego nerwowo się rozglądał. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia u policjantów, w związku z czym zatrzymali auto do kontroli drogowej.


Kierujący podczas interwencji podał dane funkcjonariuszom, jednak jego wizerunek nie odpowiadał fotografii umieszczonej w policyjnych systemach informatycznych. W wyniku wnikliwego rozpytania mężczyzna przyznał, że podał dane swojego przyrodniego brata, wyjawiając swoją prawdziwą tożsamość.


Wtedy też wyszło na jaw, że 38 – latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności oraz posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Wywiadowcy zatrzymali szczecinianina, który najbliższe 30 miesięcy spędzi w odosobnieniu. Zza krat odpowie również za popełnione przestępstwo.

 

ZKS KMP

 

Powrót na górę strony