Aktualności

Pierwszy dzwonek ze szczecińską drogówką

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Szczecinie wzięli udział w akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”. W ramach prowadzonych działań mundurowi z „drogówki” obecni byli przy przejściach dla pieszych, czuwając nad bezpieczeństwem uczniów, którzy dzielnie zmierzali na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Dzisiaj 1 września - we wszystkich szkołach rozbrzmiał powakacyjny dzwonek. W ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” szczecińscy policjanci prowadzili akcję profilaktyczną, która skierowana jest do najmłodszych uczniów, będących również uczestnikami ruchu drogowego.


W rejonie ulicy Rydla przy Szkole Podstawowej nr 37 oraz w obrębie skrzyżowania Al. Piastów i ul. Jagiellońskiej przy Szkole Podstawowej nr 1, przed rozpoczęciem roku szkolnego, mundurowi z drogówki wręczali uczniom małe prezenty w postaci planu lekcji oraz elementów odblaskowych. Policjanci wzięli również udział w apelach rozpoczynających nowy rok szkolny 2022/2023.


Głównym celem działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczniów podczas pokonywania drogi do szkoły pieszo oraz zapewnienie bezpiecznego powrotu do domu.


W czasie prowadzonych działań policjanci będą widoczni w okolicy szkół, zarówno w godzinach porannych jak i południowych. Funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na popełniane wykroczenia w okolicy przejść dla pieszych, które znajdują się w obrębie placówek szkolno - wychowawczych.


Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i bezpiecznego roku szkolnego.

ZKS KMP

 

Powrót na górę strony