Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły ze szczecińską drogówką

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej aktywnie biorą udział w działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji kontrolują także autobusy, którymi dziećmi wyruszają w podróż.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzone zostało oznakowanie pionowe oraz poziome wyznaczonych przejść dla pieszych przed szkołami w naszym mieście. Początek roku szkolnego spowodował wzrost natężenia ruchu kołowego jak i pieszego w rejonach placówek oświatowo- wychowawczych.

Podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły” w godzinach rannych oraz popołudniowych można  zauważyć patrole policji w pobliżu szkół. Głównym celem funkcjonariuszy jest  przede wszystkim przeprowadzenie przedsięwzięć zapewniających właściwy nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół, ale i również na drogach do nich prowadzących.

Policjanci zwracają również uwagę na autobusy i busy, które przewożą dzieci oraz młodzież do placówek oświatowych. Sprawdzane są uprawnienia oraz stan trzeźwości osób, kierujących w pobliżu szkół. Funkcjonariusze obserwują czy dzieci oraz młodzież korzystają prawidłowo z pasów bezpieczeństwa.

W czasie pełnionej służby mundurowi dokonali kontroli autobusów, którymi młodzież wybierała się na pierwszą szkolną wycieczkę. Kontroli został poddany stan techniczny pojazdu oraz jego prawidłowe wyposażenie. Policjanci sprawdzili także uprawnienia jak i stan trzeźwości kierującego autobusem.

Warto pamiętać, jeżeli policjanci ujawnią jakiekolwiek nieprawidłowości w czasie kontroli autobusów to za takie uchybienie może zostać sporządzona decyzja administracyjna za którą grozi kara nawet do 2000 zł.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Szczecinie przypomina, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy na zasłużony wypoczynek. Wystarczy tylko zadzwonić  pod numer telefonu  +48-47-78-13-997 lub +48-47-78-13-033 i podać datę oraz miejsce kontroli autobusu.


asp. szt. Krzysztof Prostko
sierż. szt. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

 

Powrót na górę strony