Aktualności

Policjantka poza godzinami służby rozpoznała i doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego

Funkcjonariuszka Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin – Nad Odrą w czasie wolnym od służby zauważyła w centrum miasta mężczyznę poszukiwanego przez organy ścigania. Natychmiast poprosiła o wsparcie, a sama prowadziła obserwację. Po kilku minutach doprowadziła do zatrzymania zaskoczonego obrotem sprawy mężczyznę. Pomogli jej funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KMP, będący w służbie.

Zwykła droga z domu na zakupy, czy pobyt w sklepie może zamienić się dla policjanta w sytuację, w której będzie musiał podjąć czynności służbowe. Szczecińska funkcjonariuszka, służąca na co dzień w wydziale kryminalnym Komisariatu Szczecin – Nad Odrą, przebywała na zakupach, kiedy zauważyła i rozpoznała 24 letniego mężczyznę. Mieszkaniec Szczecina ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany na podstawie wydanego przez sąd, nakazu doprowadzenia.


Policjantka mając świadomość, że mężczyzna na skutek jej interwencji może podjąć ucieczkę, rozpoczęła jego obserwację, jednocześnie prosząc funkcjonariuszy będących w służbie. Po kilku minutach zaskoczony mężczyzna został zatrzymany przy wparciu funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KMP w Szczecinie.

Poszukiwany został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 1 roku pozbawienia wolności, przed którą się uchylał.


ZKS KMP

  • Policjantka poza godzinami służby rozpoznała i doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego
Powrót na górę strony