Aktualności

17 latek bez prawa jazdy przekroczył prędkość ponad dwukrotnie - interweniowali szczecińscy policjanci

Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali osobowe BMW, które jechało stanowczo za szybko w obszarze zabudowanym. Pierwsze chwile kontroli drogowej szybko wskazały, że decyzja o zatrzymaniu auta była uzasadniona. Okazało się, że za kierownicą siedział nastolatek nie posiadający prawa jazdy. Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Wczoraj jeden z patroli szczecińskiego Wydziału Ruchu Drogowego, dbający o bezpieczeństwo na terenie miasta w pewnym momencie zauważył szybko jadące BMW. Pomiar jego prędkości wykazał, że porusza się on z prędkością ponad dwukrotnie większą niż pozwalają na to przepisy. Na ograniczeniu do 50 km/h kierowca jechał 101 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, za kierownicą siedział 17 letni mieszkaniec Szczecina. Nastolatek nie miał prawa jazdy dopuszczającego go do jazdy autem, a kilka dni wcześniej został zatrzymany za to samo przewinienie.


Policjanci udaremnili mu dalszą niebezpieczną jazdę, a w związku z zaistniałą sytuacją wobec nastolatka został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.


Przypominamy, że oprócz kary wysokiej grzywny, sąd obligatoryjnie w takich przypadkach orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pamiętajmy o tym, zanim wpadniemy na „ pomysł” wsiadania za kierownicę bez prawa jazdy.


ZKS KMP

  • 17 latek bez prawa jazdy przekroczył prędkość ponad dwukrotnie - interweniowali szczecińscy policjanci
  • 17 latek bez prawa jazdy przekroczył prędkość ponad dwukrotnie - interweniowali szczecińscy policjanci
Powrót na górę strony