Aktualności

Nietrzeźwy kierował ciężarówką – pijacki rajd ulicami Szczecina przerwali policjanci z Dąbia

42 letni Koszalinianin odpowie za kierowanie pojazdem ciężarowym pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji Szczecin – Dąbie podczas kontroli drogowej. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Patrol funkcjonariuszy ze szczecińskiego Dąbia, w mijającym tygodniu w godzinach popołudniowych zauważył na ulicy Eskadrowej samochód ciężarowy, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości kierującego. Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą gwałtownie przyspieszał, by za chwilę zahamować, nie trzymał się swojego pasa ruchu, czym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Ciężarówka została zatrzymana do kontroli. 42 letni kierujący został przebadany alkomatem. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Mieszkaniec Koszalina został zatrzymany, jego pojazd przekazany osobie wskazanej, a teraz za swoj nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się w sądzie.

 

ZKS KMP

  • Nietrzeźwy kierował ciężarówką – pijacki rajd ulicami Szczecina przerwali policjanci z Dąbia
Powrót na górę strony