Aktualności

Wysłał wiadomość „już nie żyję” - na szczęście w porę odnaleźli go policjanci

Po raz kolejny szczecińscy policjanci z pomocą przybyli na czas. Tym razem potrzebował jej 25 - letni mieszkaniec Prawobrzeża. Desperata w wyniku podjętych działań poszukiwawczych odnaleźli w lesie mundurowi z Dąbia.

Wczoraj, 04.12.2022 roku, policjanci z komisariatu Szczecin Dąbie odebrali zgłoszenie o zaginięciu 25 - latka. Mężczyzna wieczorem wysłał do rodziny wiadomość z której wynikało, że jego życie może być zagrożone.

Po kilku minutach od zgłoszenia informacja o zaginięciu mężczyzny była już przekazana policyjnym patrolom, które rozpoczęły poszukiwania. Według posiadanych informacji zaginiony znajdował się w ciężko dostępnych terenach leśnych, z których nie wiedział jak się wydostać, a bateria telefonu, z którego wcześniej wysłał wiadomość była już wyczerpana.

Ze względu na specyfikę terenu oraz późną porę do działań zaangażowani zostali funkcjonariusze Straży Granicznej z terenowym radiowozem, którzy razem z policjantami prowadzili działania. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach, osłabionego i wyziębionego szczecinianina odnaleźli mundurowi.
25 - latek natychmiast został zabrany do szpitala i jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Dzięki właściwej reakcji rodziny oraz działaniom szczecińskich funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.
Pamiętajmy, że jeśli odbieramy od kogoś z naszych bliskich lub znajomych niepokojące sygnały, nie możemy żadnej informacji zignorować. Dla nas może to być błaha sprawa, dla kogoś niestety problem nie do pokonania. Pomóżmy takiej osobie, zgłaszając sytuację do instytucji pomocowych. Nie oceniajmy w takich sytuacjach, a pomagajmy. Przypominamy, że na terenie każdego miasta i powiatu znajduje się wiele instytucji, między innymi Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Ośrodki Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej, czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutkach wydarzeń.

Pomocy i wsparcia na terenie całego kraju udzielają:
22 484 88 01 - Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA
800 70 22 22 - Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Szczegółowe informacje na stronach:


https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

http://https://800121212.pl

http://https://stopdepresji.pl/


ZKS KMP

Powrót na górę strony