Aktualności

Chciała targnąć się na życie w świąteczny wieczór, ale policjanci zdążyli z pomocą

Była zdesperowana i chciała wyskoczyć z okna IV piętra budynku. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjantów ze szczecińskiego Dąbia kobieta nie zrobiła sobie krzywdy.

W niedzielę 25 grudnia, tuż przed godziną 23:00 policjanci z Komisariatu Policji Szczecin – Dąbie zostali wezwani na interwencję w związku z awanturowaniem się młodej kobiety. Po dotarciu na miejsce zastali kobietę, siedzącą na parapecie mieszkania, znajdującego się na czwartym piętrze i grożącą skokiem. Do pomocy została wezwana również załoga pogotowia ratunkowego i Straż Pożarna. Na miejscu policjanci podjęli próbę nakłonienia desperatki do odejścia od zamiarów, jednak ta nie chciała podejmować jakiejkolwiek dyskusji. W pewnym momencie jeden z policjantów wykorzystał sytuację i fakt, że drzwi mieszkania kobiety były otwarte i wbiegł do środka, bezpiecznie wciągając ją do mieszkania.


Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjanta działań przyczyniły się do uratowania życia kobiety. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania szczecińskich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.


Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

 

ZKS KMP

  • Chciała targnąć się na życie w świąteczny wieczór, ale policjanci zdążyli z pomocą
Powrót na górę strony