Aktualności

Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, zdradziła go rozmowa przez telefon

Data publikacji 23.01.2023

Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego chryslerem , który korzystał z telefonu podczas jazdy. Podczas interwencji okazało się, że kierujący ma znacznie poważniejsze problemy. 28 latek był nietrzeźwy- miał prawie 2 promile alkoholu.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie w centrum miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego chryslerem, który korzystał z telefonu podczas jazdy i  nie posiadał zestawu głośnomówiącego.

Podczas rozmowy z 28- latkiem mundurowi wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów wykazało bowiem prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna odpowie teraz przed Sądem

Pamiętajmy, że mandat za używanie telefonu podczas jazdy to 500 zł. Kierowca otrzyma także 12 punktów karnych a więc bardzo szybko może stracić prawo jazdy .

Niestety widok kierowcy, który w czasie jazdy samochodem rozmawia przez telefon trzymany w dłoni przy uchu, nie należy do rzadkości. Takie zachowanie jest oczywiście niebezpieczne i niedozwolone. Kierowca może wtedy nie zauważyć zmieniającej się sytuacji w ruchu drogowym, znaków drogowych czy innych uczestników ruchu.

Bądźmy odpowiedzialni na drodze.

ZKS KMP

Powrót na górę strony