Aktualności

Szczecińscy policjanci zapobiegli kolejnej tragedii. Odnaleźli mężczyznę, który chciał po raz kolejny odebrać sobie życie

Data publikacji 25.01.2023

Kolejny raz policjanci nie dopuścili do tego, aby osoba znajdująca się w kryzysie emocjonalnym targnęła się na własne życie. Tym razem Dyżurny KMP w Szczecinie poprzez profesjonalne i zdecydowane działanie wraz z operatorami obsługującymi monitoring doprowadzili do odnalezienia mężczyzny, który oddalił się z miejsca zamieszkania z myślami samobójczymi.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przyjął zgłoszenie o mężczyźnie, który wyszedł z domu i chce prawdopodobnie popełnić samobójstwo. 50 latek- miał już wcześniej także takie próby. Policjant ustalił w rozmowie ze zgłaszającą, że mężczyzna może przebywać w którymś z pobliskich sklepów. Ten fakt  dyżurny przekazał operatorowi, który przegląd miejski monitoring. To on zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi zaginionego. Informacja została natychmiast przekazana do patroli biorących udział w poszukiwaniach.

Przy jednym ze sklepów dzielnicowy z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie zauważył tego  mężczyznę. 50- latek był nietrzeźwy miał prawie promil alkoholu. Trafił już pod opiekę lekarzy.

Kolejny raz profesjonalizm, kojarzenie faktów oraz dokładność w wykonywaniu zadań pozwoliła na uratowanie ludzkiego życia.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

 

ZKS KMP

  • Szczecińscy policjanci zapobiegli kolejnej tragedii. Odnaleźli mężczyznę, który chciał po raz kolejny odebrać sobie życie
Powrót na górę strony