Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy w Szczecinie – podczas interwencji okazało się, że jest poszukiwany i ma jeszcze inne przewinienia na koncie

Niemal dwa i pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca Fiata, któremu jazdę udaremnili jadący za nim dwaj inni kierowcy. W związku uzasadnionym podejrzeniem, że mężczyzna, którego ujęli może być pod wpływem alkoholu, wezwali policję. Dzięki reakcji świadków, pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem. Ale to dopiero początek jego problemów.

W mijającym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszających, który oświadczyli, że jechali ulicą Krygiera, na której uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy, poruszającemu się Fiatem Siena. Według ich przypuszczeń mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu.

Policjanci wylegitymowali 57 letniego mieszkańca Szczecina. Badanie wykazało blisko 2 i pół promila alkoholu w jego organizmie. To był jednak początek problemów mężczyzny – sprawdzenie jego danych w policyjnej bazie wykazało, że szczecinianin jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a jego pojazd nie jest dopuszczony do ruchu ze względu na brak ważnych badań technicznych.

Dzięki reakcji dwóch kierowców skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za przestępstwa, a najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym.

 

ZKS KMP

  • Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy w Szczecinie – podczas interwencji okazało się, że jest poszukiwany i ma jeszcze inne przewinienia na koncie
Powrót na górę strony