Aktualności

Pirat drogowy usłyszał wyrok 5 lat pozbawienia wolności i jego konto uszczupli się o 25 tysięcy złotych

Data publikacji 01.02.2023

5 lat pozbawienia wolności,12 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, 15 tyś. nawiązki na rzecz na Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz świadczenie pieniężne w kwocie 7 i 3 tysięcy złotych – to kara, którą usłyszał 29- latek. Nie ma miejsca na drodze dla takich nieodpowiedzialnych kierowców, którzy stwarzają ogromne zagrożenie na drodze. Szczecinianin został zatrzymany w wyniku policyjnego pościgu.

W szczecińskim sądzie zapadł wyrok skazujący wobec 29 – latka, ze Szczecina, który na ulicach miasta jadąc samochodem marki Volvo łamał wiele przepisów ruch drogowego. mi.in. znacznie przekraczał dopuszczalną prędkość, wjechał na czerwonym świetle na przejście dla pieszych, gdy była na nim kobieta, wielokrotnie zmieniał nie przepisowo pas jazdy. Tego pirata drogowego, który uciekał przed kontrolą i chciał potrącić funkcjonariusza  zatrzymali na Prawobrzeżu policjanci z drogówki.

Podczas interwencji szczecinianin był agresywny, szarpał policjantów. Nie ma przyzwolenia na takie zachowanie wobec funkcjonariusza publicznego. Nieodpowiedzialna jazda mężczyzny sprowadziła zniebezpieczeństwo  katastrofy w  w ruchu drogowym.

Jak się okazało 29 –latek prowadził samochód nie posiadając uprawnień do kierowania, był też pod znacznym wpływem środków odurzających. Mężczyzna był już wcześniej karany i kilka lat temu opuścił zakład karny do którego znów trafi , tym razem na 5 lat.

Dodatkowo pirat drogowy otrzymał 12 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, 15 tyś. nawiązki na rzecz na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz świadczenie pieniężne w kwocie 7 i 3 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, nie ma miejsca na drogach dla bandytów drogowych. Niosą oni śmierć  i będą przez nas eliminowani z dróg.

 

ZKS KMP

  • Pirat drogowy usłyszał wyrok 5 lat pozbawienia wolności i jego konto uszczupli się o 25 tysięcy złotych
Powrót na górę strony