Aktualności

Bezdomni mogą liczyć na pomoc policjantów. Działania dzielnicowych z KP Szczecin Nad Odrą

Data publikacji 02.02.2023

Od jesieni szczecińscy stróże prawa pomagają bezdomnym, którzy znajdują się niekiedy w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą przeprowadzili działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

Dzielnicowi KP Szczecin Nad Odrą w ramach obchodowej służby wraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej, przeprowadzili kolejne działania mające na celu skontrolowanie miejsc przebywania bezdomnych osób. Głównym celem takich działań jest troska o los osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej ,a także namawianie ich do skorzystania z pomocy oferowanej przez różne ośrodki i instytucje znajdujące się na terenie Szczecina.

Policjanci stale kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Zima to ciężki okres dla osób bezdomnych. Niskie temperatury powodują, że przebywanie poza budynkami i pomieszczeniami bez ogrzewania jest niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Funkcjonariusze podczas takich działań sprawdzają znane już im miejsca, jak również nowe, gdzie szukają schronienia takie osoby. Przekazują im informacje gdzie można znaleźć pomoc, schronienie itp.

Niejednokrotnie dzielnicowi KP Nad Odrą sami wspierają takie osoby, przekazując im odzież, koce ciepłe czy też pościele.  Policjanci oferowali również pomoc w postaci miejsc noclegowych, pomocy medycznej, ciepłych posiłków, odzieży.

Niestety napotkane osoby najczęściej stanowczo odmawiają przyjęcia pomocy. Dla niektórych nie bez znaczenia jest fakt, że w schroniskach wymagana jest  trzeźwość.

Nie bądźmy obojętni na ich trudną sytuację. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

 asp.szt. Alicja Bucław/ZKS

Powrót na górę strony