Aktualności

Nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów przewoził dziecko

Szczecińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego Volkswagenem Golfem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając 2 promile alkoholu w organizmie oraz wbrew sądowemu zakazowi. 37 latek swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził na zagrożenie nie tylko swoje życie i innych uczestników dróg, ale także 9 letnią córkę partnerki, z którą wspólnie podróżował.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie na ulicy Eskadrowej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Golfem. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło również na jaw, że 37 latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto okazało się, że mężczyzna w aucie przewoził 9 letnią córkę partnerki. Dziecko zostało przekazane pod opiekę matki, która przybyła na miejsce zdarzenia.


37 latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszych konsekwencjach dla mężczyzny zadecyduje teraz sąd, który zbada również sytuację rodzinną w związku ze sprawowaniem w tym dniu opieki nad osobą małoletnią przez nietrzeźwego.

 

ZKS KMP

  • Nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów przewoził dziecko
Powrót na górę strony