Aktualności

Grupa SPEED konsekwentnie eliminuje ze szczecińskich ulic nieodpowiedzialnych kierowców

Data publikacji 22.03.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wchodzący na co dzień w skład szczecińskiej grupy SPEED podczas jednej tylko służby zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jechali na tzw.„ podwójnym gazie". Jeden z nich przekroczył dozwoloną prędkość, jechał bez zapiętych pasów i to niesprawnym pojazdem. Tacy kierowcy są natychmiast eliminowani z naszych dróg.

Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki każdego dnia eliminują kolejnych kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem środków odurzających, bądź alkoholu.

Tak było i tym razem mundurowi  podczas jednej tylko służby zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwsza w ręce mundurowych „ wpadła” 36- latka, która jechała volvo będąc po wpływem alkoholu. Badania alkomatem wykazało prawie pół promila. Pani straciła już prawo jazdy.

Kolejny nietrzeźwy to rowerzysta, który jechał jednośladem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. 48- latek otrzymał  mandat karny w wysokości 2.500 zł.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się także 42- latek, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h. Pan jechał bowiem z prędkością  ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym i w okolicy przejścia dla pieszych, czym stwarzał  zagrożenie bezpieczeństwa dla niechronionych uczestników ruchu drogowego . Dodatkowo mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

To nie koniec przewinień tego kierowcy. Podczas wykonywanej kontroli drogowej mundurowi stwierdzili, że jest on pod wpływem alkoholu. Badanie wskazało bowiem prawie promil alkoholu w organizmie 42- latka. Ponadto jechał on niesprawnym pojazdem, bez wymaganego ubezpieczenia. Mężczyzna został zatrzymany w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest odpowiedzialny za  bezpieczeństwo. Będąc  na drodze jako kierowca , czy też pieszy, rowerzysta jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i wzajemnego szacunku wobec innych znajdujących się na drodze.

ZKS KMP

Powrót na górę strony