Aktualności

Chciał targnąć się na swoje życie – policjanci przybyli na czas

Data publikacji 22.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie interweniowali w związku z osobą, która chciała odebrać sobie życie. Są to bardzo trudne interwencje. Tym razem współdziałanie ze służbą dyżurną KMP w Szczecinie pozwoliło na uratowanie życia mężczyzny.

Post. Joanna Sawicka oraz mł.asp. Wojciech Koziński  z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie otrzymali pilne zgłoszenie do podjęcia interwencji wobec osoby, która chce popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, lecz nikogo nie zastali.

Operator 997 ustalił prawidłowy adres, gdzie szybko pojechali mundurowi. Na strychu jednego z bloków odnaleźli 24- latka a obok niego do belki stropowej przywiązany był sznur. Mundurowi zdążyli. Zawiadomili ratowników medycznych, którzy zajęli się  tym młodym człowiekiem.

Po raz kolejny szybka i skuteczna reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii. W tym przypadku czas odgrywał ogromne znaczenie i błyskawiczna reakcja operatora podającego właściwy adres patrolowi pozwoliła na uratowanie 24- latka.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

ZKS KMP

  • Chciał targnąć się na swoje życie – policjanci przybyli na czas- post Joanna Sawicka i mł.asp. Wojciech Koziński
Powrót na górę strony