Aktualności

Mieszkanki Prawobrzeża ujęły nietrzeźwych mężczyzn, którzy na zmianę kierowali autem a jeden z nich spowodował kolizję drogową

Data publikacji 23.03.2023

Dwie mieszkanki Prawobrzeża ujęły dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy na zmianę kierowali autem będąc pod wpływem alkoholu. Ponadto jeden z nich spowodował kolizję drogową i odjechał z miejsca zdarzenia. Teraz ich nieodpowiedzialne zachowanie oceni sąd.

Szczecińscy policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej do której doszło na Prawobrzeżu. Z informacji zgłaszającego wynikało, że kierujący Nissanem Primera podczas wykonywania nieprawidłowego manewru omijania uderzył w samochód poszkodowanego i odjechał z miejsca zdarzenia.

Chwilę po tym policjanci usłyszeli , że nieopodal centrum handlowego dwie panie ujęły dwóch nietrzeźwych mężczyzn poruszających się właśnie samochodem marki Nissan Primera.

Policjanci skojarzyli te fakty i natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że samochodem kierował 19- latek, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi sprawdzili także trzeźwość drugiego mężczyzny. 37- latek miał 2, 5 promila alkoholu. Ten starszy mężczyzna odpowiadał rysopisowi osoby, która spowodowała chwilę wcześniej kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia.

Obaj zostali zatrzymani. Ze swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Na  pochwałę zasługuje zachowanie  dwóch pań, które  przez wahania zawiadomiły o tym policjantów i ujęły osoby stwarzające ogromne zagrożenie na drodze.

Reaguj jeżeli widzisz osobę wsiadającą do auta po wypiciu alkoholu! Nie ma tolerancji dla osób niosących śmierć na drodze.

ZKS KMP

Powrót na górę strony