Aktualności

Szczecińscy wywiadowcy uratowali 17- latkę – policjanci zdążyli na czas

Data publikacji 27.03.2023

17- latka, która chciała targnąć się nad swoje życie jest pod opieką lekarzy. Szczecińscy wywiadowcy zdążyli na czas i ściągnęli nastolatkę z torowiska niecałe 200 m od jadącego pociągu.

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie usłyszeli komunikat od operatora 997 dotyczący nastolatki, która wysłała do mamy sms  o treści wskazującej na to, że chce targnąć się na swoje życie. Zdjęcie, które otrzymała mama dziewczyny wskazywało, że jest w okolicy jednego z  torowisk.

Funkcjonariusze od razu pojechali w to miejsce i  faktycznie na torowisku w odległości niecałych 200 m od jadącego pociągu  zauważyli 17- latkę, którą natychmiast ściągnęli. Dziewczyna była roztrzęsiona i mocno zestresowana.

Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy przewieźli nastolatkę do szpitala.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

 

ZKS KMP

  • Szczecińscy wywiadowcy uratowali 17- latkę – policjanci zdążyli na czas
Powrót na górę strony