Aktualności

Szczecińscy policjanci zabezpieczyli "podróbki" akcesoriów telefonicznych o wartości ponad 120 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zabezpieczyli różnego rodzaju akcesoria do telefonów komórkowych oznaczonych znakami towarowymi renomowanych marek. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 120 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że w jednym ze sklepów w centrum miasta oferowane do sprzedaży są produkty oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. W wyniku przeprowadzonej kontroli miejsca przechowywania towaru policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 460 sztuk przedmiotów oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm.


Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na ponad 120 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony, a osoba oferująca te produkty do sprzedaży została przesłuchana.


Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za obrót przedmiotami z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu grozi od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia


ZKS KMP

  • Szczecińscy policjanci zabezpieczyli "podróbki" akcesoriów telefonicznych o wartości ponad 120 tysięcy złotych
  • Szczecińscy policjanci zabezpieczyli "podróbki" akcesoriów telefonicznych o wartości ponad 120 tysięcy złotych
Powrót na górę strony