Aktualności

Podcast #04 KMP w Szczecinie – Policyjni Wodniacy

Data publikacji 16.08.2023

W czwartym odcinku podcastu Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, realizowanym we współpracy ze Studenckim Radiem Uniwersytetu Szczecińskiego NIUSRADIO, w ramach promocji zawodu policjanta staramy się przybliżyć specyfikę naszej służby. Tym razem porozmawiamy z funkcjonariuszami z Referatu Wodnego.

W Polsce rozpoczęli oficjalnie służbę na Wiśle 1 kwietnia 1920 roku. Od ponad 103 lat policyjni „wodniacy”, bo tak się o nich mówi potocznie, to zespoły powołane do pilnowania porządku głównie na wodach śródlądowych. Niektórzy mówią na nich „wodna drogówka”, ale poza kontrolą łodzi, pełnią też inne funkcje prewencyjne na terenach przywodnych.


Do ich obowiązków należy przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa kąpiących się, pływających i uprawiających sporty wodne, ratowanie tonących, ściganie i zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń, a także ochrona przyrody i środowiska naturalnego oraz udział w akcjach ratowniczych podczas katastrof i klęsk żywiołowych. Więcej na temat służby w Referacie Wodnym w rozmowie kom. Anny Gembali z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.


Jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad podjęciem służby w naszych szeregach, a materiał dotyczący pracy funkcjonariuszy z Referatu Wodnego zachęca do podjęcia służby, to wszystkie niezbędne informacje, dotyczące rekrutacji można znaleźć na naszej stronie internetowej https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html lub na profilu facebokowym – Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. A już za dwa tygodnie kolejny odcinek podcastu, w którym nasi specjaliści opowiedzą, między innymi o tym, co trzeba zrobić, by dostać się do Policji i w jaki sposób przygotować się na przykład do testów sprawnościowych, a także odpowiedzą na jedno z najczęściej pojawiających się pytań od kandydatów: Czy policjant może mieć tatuaże?


ZKS KMP


Czas Trwania: 12 minut 27 sekund


Muzyka: UPM_KOK2589_4_Daily_News_Bed_Instrumental_Gallicani_1776313


Nagranie audio: #04_KMP_PODCAST_POLICYJNI WODNIACY_320_01

  • Podcast #04 KMP w Szczecinie – Policyjni Wodniacy
  • Podcast #04 KMP w Szczecinie – Policyjni Wodniacy
  • Podcast #04 KMP w Szczecinie – Policyjni Wodniacy
  • Podcast #04 KMP w Szczecinie – Policyjni Wodniacy
  • Podcast #04 KMP w Szczecinie – Policyjni Wodniacy

Nagranie audio _04_KMP_PODCAST_POLICYJNI_WODNIACY_320_01.mp3

Opis nagrania: Podcast #04 KMP w Szczecinie – Policyjni Wodniacy

Powrót na górę strony