Aktualności

Prawie 4 promile alkoholu a obok nietrzeźwy pasażer – dzięki policjantom z Dąbia nie pojadą już dalej

Data publikacji 21.09.2023

Prawie 4 promile alkoholu miał 52 latek, którego zatrzymali na Prawobrzeżu policjanci z Dąbia. Jak się okazało mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie jechał sam. Obok na fotelu był również nietrzeźwy pasażer.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego KP Szczecin Dąbie otrzymali informację o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy, który miał jechać w okolicy Podjuch. Na pobliskiej ulicy mundurowi zauważyli ten pojazd.  Kierującym okazał się 52 latek, z którym funkcjonariusze nie mogli nawiązać żądnego kontaktu a jego wypowiedzi były nielogiczne i nie spójne. Czuć było wyraźną woń alkoholu.

Przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało. prawie 4 promile. A to nie wszystko. 52 latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Z mężczyzną podróżował 31 latek, który też by nietrzeźwy. W żaden sposób nie zareagował na to, ze jego znajomy jest kompletnie pijany i stwarza ogromne zagrożenia na drodze zarówno dla siebie jaki i innych uczestników drogi. Tłumaczył jedynie, że jechali z kolegą na stację po paliwo i nie czuł od niego alkoholu.

Oczywiście kierujący został zatrzymany i osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

 

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony