Aktualności

15 latek za kierownicą a obok tata posiadający sądowy zakaz

Data publikacji 27.09.2023

Szczecińska drogówka zatrzymała do kontroli drogowej nieletniego, który prowadził Alfa Romero a obok na fotelu pasażera siedział ojciec chłopca. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W samochodzie był jeszcze 12 latek.

Policjanci z Wydziału Ruchu drogowego KMP w Szczecinie na ul. Pyrzyckiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Alfa Romeo. Ich zdziwienie wzbudził fakt, że za kierownicą siedział 15 latek. Nie jechał jednak sam. Obok na fotelu pasażera siedział ojciec chłopca, który jak się okazało posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący  jeszcze sześć miesięcy. W aucie był także 12 letni brat chłopca.

Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że jechał z synami ze Szczecina do domu. Rzekomo w pewnym momencie poczuł się źle i dlatego przekazał prowadzenie auta synowi. Stwierdził też, ze  „Jakoś musi nauczyć się jeździć i, że często przekazuje mu pojazd, ponieważ bardzo dobrze sobie radzi”.

Oczywiście rodzina nie pojechała już dalej. Ojciec chłopców odpowie teraz za złamanie sądowego zakazu jaki i dopuszczenie do prowadzenia pojazdu, przez osobę niemającą wymaganych uprawnień.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony