Aktualności

Chciał wzbudzić litość u swojej partnerki. Postawił na nogi rodzinę i policjantów

Data publikacji 29.11.2023

29 latek, który po rozstaniu z partnerką chciał wzbudzić u niej litość oznajmił, że targnie się na swoje życie. Taki komunikat postawił na nogi i rodzinę mężczyzny jak i policjantów, którzy go szukali . Okazało się, że mężczyzna jest cały i zdrowy a ponadto był poszukiwany do odbycia kary prawie 100 dni pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą otrzymali informację od rodziny 29 latka, który ma targnąć się na swoje życie. Mundurowi natychmiast zajęli się tą sprawą traktując ją priorytetowo. Sprawdzili adres zamieszkania 29 latka, lecz tam go nie zastali.

Dalsze ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły na nieco inne spojrzenie na sprawę.Okazało się bowiem, że mężczyzna rozstał się ze swoją partnerką i chcąc wzbudzić w niej litość poinformował zarówno ją jak i najbliższą rodzinę, że zrobi sobie krzywdę. Według ustaleń już wcześniej w taki sposób usiłował rozwiązać swoje sprawy sercowe.

Niemniej jednak policjanci musieli sprawdzić czy 29 latkowi nic nie zagraża. Zastali go przy jednym ze sklepów na Stołczynie. Był cały i zdrowy, nie wymagał pomocy medycznej. Podczas sprawdzania w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia łącznej kary  prawie 100 dni pozbawienia wolności. Oczywiście został zatrzymany i teraz trafi do zakładu karnego.

Takie zachowanie 29 latka jest skrajnie nieodpowiedzialne. Informacja o osobie zaginionej, której życie i zdrowie jest zagrożone powoduje uruchomienie całej procedury mającej na cele jak najszybsze odnalezienie zaginionego. W takie działania zaangażowanych jest wielu policjantów, którzy traktują zdarzenie priorytetowo. W tym czasie inna osoba może faktycznie potrzebować niezbędnej pomocy, która może nie dotrzeć na czas.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony