Aktualności

„ Mam pecha, że zatrzymał mnie policjant w czasie wolnym…” Wywiadowca po służbie ujął poszukiwanego

Data publikacji 04.12.2023

Do zdarzenia doszło w Śródmieściu. Funkcjonariusz z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie po godzinach służby zauważył mężczyznę, który okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do Zakładu Karnego

Policjant  w czasie wolnym od służby był na spacerze z synem. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusz wiedział, że pracuje on zagranicą a do Polski przyjeżdża na weekendy.

Postanowił go zatrzymać. Podszedł do 32 latka, przedstawił się i okazał legitymacje służbową. Powiadomił oczywiście o tym fakcie operatora 112 z prośbą o pomoc. W trakcie oczekiwania na przyjazd patrolu mężczyzna próbował przekonać policjanta, że zaszła jakaś pomyłka, że inaczej się nazywa. Te zabiegi jednak nie przyniosły zamierzonego efektu i po chwili mężczyzna stwierdził, : że „ma pecha, iż zatrzymał go policjant w czasie wolnym”.

Po sprawdzeniu okazało się, że szczecinianin jest poszukiwany na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do Zakładu Karnego. Spędzi tam teraz 1,5 roku.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony