Aktualności

Każde podziękowanie mieszkańców Szczecina to dla nas najwyższe wyróżnienie

Do komendy wpłynął kolejny list z niezwykłą historią wdzięczności i podziękowań, jakie otrzymał sierżant Eryk Dąbrowski z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji Szczecin - Niebuszewo. To nie tylko historia o zawodowej skuteczności, ale także o empatii i trosce, która sprawiła, że jednej mieszance miasta zwrócono spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Mieszkanka miasta, której życie było naznaczone przemocą domową, postanowiła wyrazić swoją ogromną wdzięczność wobec sierżanta Dąbrowskiego poprzez list dziękczynny, którym chciała podzielić się z kierownictwem jednostki. "Szczególne słowa podziękowania kieruję do pana Eryka Dąbrowskiego, za wyjątkową empatię i adekwatne szybkie działanie w unieszkodliwieniu męża przemocowca. Pan Dąbrowski zawsze w miarę swoich służbowych obowiązków poświęcał mi czas, dawał swoje wsparcie i nadzieje na lepsze jutro."


Historia tej kobiety to nie tylko sukces policyjnej interwencji, ale także dowód na to, jak ważne są empatia i troska w służbie publicznej: "kiedy na początku listopada bieżącego roku sąd zwolnił męża z aresztu, a ten mimo zakazu sądowego nękał mnie telefonami i polował na mnie, to właśnie Pan Dąbrowski po naszym spotkaniu w Komisariacie zadzwonił z pytaniem, czy bezpiecznie dotarłam do domu? Ujęła mnie bardzo ta troska, tak młodego człowieka o moje bezpieczeństwo."


To wyjątkowy gest troski, który pokazuje, że funkcjonariusz nie ogranicza swojej służby jedynie do spraw służbowych, ale także dba o bezpieczeństwo każdego mieszkańca, nawet poza godzinami pracy. Niech ta historia będzie przypomnieniem, że w trudnych chwilach zawsze warto sięgnąć po pomoc. Policja stoi na straży bezpieczeństwa każdego z nas.


Ofiary przemocy domowej powinny natychmiast szukać wsparcia u organów ścigania. Policja jest gotowa służyć pomocą. Ponadto, istnieją wyspecjalizowane organizacje pozarządowe oraz telefoniczne linie wsparcia oferujące pomoc psychologiczną i prawną.


ZKS KMP

  • Każde podziękowanie mieszkańców Szczecina to dla nas najwyższe wyróżnienie
  • Każde podziękowanie mieszkańców Szczecina to dla nas najwyższe wyróżnienie
Powrót na górę strony