Aktualności

Nietypowe odwiedziny u dzielnych bohaterów z oddziału onkologii dziecięcej

Data publikacji 19.12.2023

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wspólnie z wolontariuszami Fundacji „Drużyna Szpiku” odwiedzili oddział onkologii dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Szpitali Klinicznym nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Podarowanie dzieciom chwili zapomnienia oraz radości to najważniejszy cel tego spotkania. Ogromne zainteresowanie wśród małych pacjentów wzbudzał policyjny pies. Radość i uśmiech na twarzach dzieci dla odwiedzających ich gości była bezcenna.

Na oddziale onkologii dziecięcej znajdują się przede wszystkim dzieci, które chorują na różnego rodzaju nowotwory. Dzieci tam będące są poddawane leczeniu, które często sprawia im ból oraz cierpienie. Na oddziale  znajdują się również rodzice oraz opiekunowie chorujących maluchów lub też nastolatków, którzy widzą jak ich dzieci walczą z ciężką chorobą. Choroba nowotworowa jest taką chorobą przez, którą cierpi cała rodzina oraz przyjaciele.

Na oddziale był także Olek Bruch syn naszego kolegi policjanta z KP Szczecin Śródmieście, który jest w trakcie leczenia. Oluś zmaga się z ostrą białaczka limfoblastyczną typu B. Policjanci cały czas wspierają rodziców w walce z tym trudnym przeciwnikiem

Ponizej link do zbiórki:

OLEK BRUCH ZRZUTKA

Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem, który spędzamy z rodziną przy stole. Niektóre dzieci w tym roku Święta Bożego Narodzenia spędzą w szpitalu, ponieważ są w trakcie leczenia choroby.

Wolontariusze Fundacji „Drużyna Szpiku” wraz z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odwiedzili dzieci z bardzo nietypowym gościem, który wśród dzieci wzbudził największe zainteresowanie oraz radości. Do szpitala została zaproszona również Sara, czyli policyjny pies.

Głównym celem wizyty było podarowanie dzieciom chwili zapomnienia oraz radości. Dzieci z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia otrzymały prezenty od swoich gości. Jednak największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudzał policyjny pies. Radość i uśmiech na twarzach dzieci dla odwiedzających ich gości była bezcenna.

Zyczmy wszystkim małym pacjentom dużo zdrowia i tylko pieknych dni.


mł.asp. Natalia Misiewicz/ asp.szt. Krzysztof Prostko/ asp.szt. Marcin Jaroszyński

 

Powrót na górę strony