Aktualności

Kapitan pogłębiarki był nietrzeźwy – miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 05.01.2024

60 letni kapitan prowadzący pogłębiarkę wykonującą prace w porcie był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i w trybie przyspieszonym odpowie teraz przed sądem.

Pomimo zimowej aury oraz coraz niższej temperatury za oknami Policjanci Referatu Wodnego nie przerywają kontrolowania rzek i jezior naszego regionu przeciwdziałając naruszeniom prawa oraz chroniąc środowisko naturalne.

W trakcie jednego z patroli, szczecińscy „Wodniacy” uzyskali informację o możliwym prowadzeniu jednej z pogłębiarek pracujących w naszym porcie przez nietrzeźwego kapitana.

Funkcjonariusze w policyjnej motorówce pojechali w to miejsce i wykonali badanie badanie trzeźwości, które wykazało u osoby prowadzącej prace ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariuszy w czynnościach wspierała jednostka Urzędu Morskiego, natomiast po zabezpieczeniu statku nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany, teraz za swoje postępowanie 60 letni kapitan odpowie przed sądem.

 

 

mł.asp. Rafał Nicki/ ZKS KMP

Powrót na górę strony