Aktualności

Policjant po służbie ujął sprawcę kradzieży. 44 latek był poszukiwany do odbycia kary ponad 3 miesięcy pozbawienia wolności

Data publikacji 24.01.2024

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie Szczecina. St. sierż. Przemysław Kuncewicz pełniący na co dzień służbę w Ogniwie Patrolowo- Interwencyjnym KP Szczecin Pogodno w czasie wolnym zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę, który ukradł z półki kawy.

Kiedy policjant w czasie wolnym od służby robił zakupy, kierując się doświadczeniem zawodowym zwrócił uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który przeszedł za linię kas linie płacąc za towar. Wcześniej schował kawy do reklamówki.

Policjant, z własnej inicjatywy podjął interwencję  informując mężczyznę, że jest funkcjonariuszem Policji. Nieuczciwy amator kawy został ujęty, a policjant zawiadomił kolegów będących w tym czasie w służbie.

W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, ze mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 98 dni pozbawienia wolności za przestępstwa, które popełnił.

44 letni sprawca za sklepową kradzieży został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a przedmioty z kradzieży wróciły na sklepową półkę. Niebawem trafi on do zakładu karnego.

 

ZKS KMP

Powrót na górę strony