Aktualności

Kolejni piraci drogowi wyeliminowani ze szczecińskich dróg - rekordzista miał na liczniku 210 km/h

Data publikacji 29.01.2024

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w weekend zatrzymali ponad180 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym czterech, którzy jechali w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Rekordzista pędził na ul. Struga z prędkością 210 km.

Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki każdego dnia eliminują kolejnych kierowców, którzy przekraczając prędkość stwarzają na drodze ogromne zagrożenie dla siebie i innych. Niestety nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych dlatego też nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych.

Taką skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 25 latek, który przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 140 km/h. Szczecinianin jechał bowiem z prędkością  ponad 210 km/h w obszarze zabudowanym. Oczywiście stracił już prawo jazdy, otrzymał mandat karny w kwocie 2 500 zł.

Kolejni pirat drogowy, wpadł w ręce mundurowych też na ul. Struga. Tym razem kierujący jechał z prędkością 125 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest odpowiedzialny za  bezpieczeństwo. Będąc  na drodze jako kierowca , czy też pieszy, rowerzysta jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i wzajemnego szacunku wobec innych znajdujących się na drodze.

 

 

ZKS KMP

 

 

Powrót na górę strony