Aktualności

Kolejny sukces działań „Bezpieczne Osiedle” - na terenie Niebuszewa wpadło czterech poszukiwanych

Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej, przeciwdziałanie kradzieżom i włamaniom do pojazdów, a także zapobieganie włamaniom do mieszkań, piwnic oraz strychów – to tylko niektóre z celów działań dzielnicowych z Niebuszewa pod nazwą „Bezpieczne Osiedle”, które tym razem zostały przeprowadzone w miniony czwartek. Policjanci podczas działań zatrzymali 4 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Cykliczne już działania o nazwie „Bezpieczne Osiedle” przeprowadzili dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin - Niebuszewo. W akcji uczestniczyła również szczecińska „drogówka” oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji. Mundurowi przeprowadzali intensywne kontrole prewencyjne oraz sprawdzali miejsca, w których dochodzi do zakłóceń porządkowych i wszelkich naruszeń prawa. Takie miejsca zagrożone zostały wskazane dzielnicowym przez społeczności lokalne podczas obchodu rejonu, a także przez mieszkańców miasta w aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Podczas działań Policjanci obecni byli również w centrach handlowych.

Funkcjonariusze przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, ujawniając szereg wykroczeń porządkowych.

Doświadczenie i determinacja, a także znajomość podległego terenu działania dzielinicowych doprowadziły do zatrzymania czterech osób poszukiwanych. Mężczyźni najbliższy czas spędzą w aresztach.


asp. Krzysztof Szydłowski KPN/ZKS KMP

  • Kolejny sukces działań „Bezpieczne Osiedle” - na terenie Niebuszewa wpadło czterech poszukiwanych
Powrót na górę strony