Aktualności

Bezpieczna Wielkanoc – cały czas dbamy o bezpieczeństwo. Szczecińscy policjanci wyeliminowali z drogi kilku nieodpowiedzialnych kierujących

Data publikacji 01.04.2024

Szczecińscy policjanci cały czas dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Zwracają uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas tych świątecznych dni zatrzymali 10 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. W ręce mundurowych „ wpadli” także piraci drogowi, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się, 27-latek, który jechał samochodem ciężarowym będąc pod wpływem środków odurzających a ponadto przekroczył dopuszczalną prędkość o 27 km/h. Ten młody kierowca wpadł w ręce policjantów z grupy SPEED na Szosie Stargardzkiej. To nie wszystkie jego przewinienia.  Okazało się, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a dodatkowo miał aktywny zakaz.

Kolejnych dwóch piratów drogowych zatrzymali także mundurowi z grupy SPEED.  Pierwszy z nich, 34- latek z Polic pędził ulicą Eskadrową z prędkością 160 km/h. Oczywiście stracił już  prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 5.000 zł. Drugi to 22- latek z Gryfina, który jechał na Trasie Zamkowej z prędkością 122 kmh a więc przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h.  Ten kierowca  zapłaci teraz mandat w kwocie 3.000 zł.

Przed nami świąteczne powroty. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i przypominamy nie będzie taryfy ulgowej dla nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych przekraczających dopuszczalną prędkość. Dbajmy o siebie i innych użytkowników dróg.

ZKS KMP

 

 

 

Powrót na górę strony